Czytnik kodów kreskowych 2D Datalogic dla Aptek (Kamsoft) z podstawką i kablem USB

Nowy produkt

 • Czytnik programowany i dedykowany specjalnie pod program apteczny KS-AOW (KAMSOFT S.A.) - fabrycznie zaprogramowany firmware dla aplikacji KAMSOFT (przywrócenie ustawień fabrycznych powoduje przywołanie gotowych ustawień do aplikacji KAMSOFT)
 • Idealny czytnik do aptek spełniający wymagania dyrektywy fałszywkowej oraz e-recepty (czyta kody 1D i 2D)

PRZED ZAMÓWIENIEM PROSIMY O KONTAKT TEL.

Więcej szczegółów

580,00 zł brutto

(471,54 zł netto)

Opis

Obsługiwane interfejsyUSB, KB, RS-232
Odczyt kodów kreskowych 1DTAK
Odczyt kodów kreskowych GS1DataBarTAK
Odczyt kodów kreskowych 2DTAK
Podstawka w komplecieTAK

Więcej informacji

Czytnik kodów kreskowych 2D Datalogic QuickScan QD2430 z podstawką i kablem USB. 

 • Czytnik programowany i dedykowany specjalnie pod program apteczny KS-AOW (KAMSOFT S.A.) - fabrycznie zaprogramowany firmware dla aplikacji KAMSOFT (przywrócenie ustawień fabrycznych powoduje przywołanie gotowych ustawień do aplikacji KAMSOFT)
 • Idealny czytnik do aptek spełniający wymagania dyrektywy fałszywkowej oraz e-recepty (czyta kody 1D i 2D)
 • Dostępny w kolorze czarnym i jasnym

Skanery na dyrektywę


Pozostał już niewiele czasu do wdrożenia tzw. dyrektywy fałszywkowej. Dla aptekarzy oznacza to konieczność zakupu
skanera 2D umożliwiająceego odczyt kodów z unikalnym numerem seryjnym leku na receptę.

Wyzwanie


Celem wprowadzonej przez Komisję Europejską dyrektywy jest uszczelnienie obrotu lekami i ochrona przed podróbkami. Co roku w krajach UE wydawanych jest 10 mld leków na receptę. Od lutego 2019 roku każda apteka będzie musiała zweryfikować autentyczność leku wydawanego pacjentowi poprzez zeskanowanie kodu 2D umieszczonego na opakowaniu. Następnie system połączy się z bazą centralną i sprawdzi, czy lek został zarejestrowany i czy jest oryginalny. Koniecznością stanie się posiadanie skanerów kodów 2D (różnią się one od powszechnie używanych kodów kresowych 1D) w ilości odpowiadającej liczbie stanowisk obsługi pacjenta (wydawania leków).

Rozwiązanie


Wybierając skaner warto zwrócić uwagę na jego walory użytkowe, ergonomię, jakość oraz równowagę pomiędzy ceną, a oferowaną funkcjonalnością. Liczy się także szybkość działania, minimalne obciążenie wzroku farmaceuty emitowanym światłem, tolerancja na ruch (dokładność) oraz wytrzymałość na upadki.

Przykład


Jednym z urządzeń spełniającym wymienione kryteria jest skaner Datalogic QuickScan QD2430 USB. Urządzenie może odczytywać typowe, drukowane liniowe kody kreskowe (dotychczas dostępne na opakowaniach leków i skanowane standardowo w procesie sprzedaży), jak również złożone kody kreskowe 2D. Oferuje wysoką wydajność i skuteczność, zapewniając szybkie i niezawodne skanowanie.

Imager QuickScan QD2400 został zaprojektowany jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku na wielokierunkowy czytnik kodów o wysokiej wydajności, szerokim zakresie odczytywanych kodów i przystępnej cenie. W nowym urządzeniu zastosowano system wspomagania celowania składający się z miękkiego, ciemnoczerwonego podświetlenia i dwóch niebieskich trójkątów LED, co redukuje obciążenie wzroku operatora podczas długotrwałej pracy. QD2400 może odczytywać typowe liniowe kody kreskowe a także złożone kody 2D, zarówno wydrukowane, jak i te, wyświetlane na ekranach urządzeń mobilnych. QuickScan QD2400 oferuje szybkość i niezawodność skanowania w atrakcyjnej obudowie i przystępnej cenie.

Cechy produktu:

 • sensor: imager
 • typy wczytywanych kodów: 1D, 2D
 • interfejs: USB
 • podstawka w komplecie
 • kolor: czarny i jasny
 • odczytuje kody z ekranów LCD/LED/OLED
 • norma odporności IP42
 • obudowa odporna na uszkodzenia mechaniczne (wytrzymuje upadek na beton z wysokości 1,5 metra)

4 innych produktów w tej samej kategorii: